Yollarda
Bağlantıda Kalmak

Günümüz iş koşullarında uzaktan çalışma daha yaygın hale gelirken, uzun yolculuklar için açık yolda yaşam hiç bu kadar kolay olmamıştı. İster hafta sonu gezinize bir veya iki gün ayırın, ister değerli tatil günlerinizi kullanmadan uzun bir seyahate çıkın; Airstream, nereye giderseniz gidin bağlantıda kalmanız için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlamaya hazır.

Yeni teknoloji, yazarlardan pazarlamacılara, girişimcilerden teknoloji profesyonellerine kadar herkesin uzaktan çalışmasını her zamankinden daha uygun hale getiriyor. Uzun yol gezilerinin sadece emeklilerin veya tatil günlerinden haftalarca tasarruf etmiş olanların rüyası olduğu günler geride kaldı.

Açık yoldan uzak bir çalışma hayatı yaşamayı düşünüyorsanız, Airstream dünyanın sunduğu her şeyi keşfederken bağlantıda kalmak için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Mükemmel Mobil Ofis

Herhangi bir Airstream seyahat karavanı bir mobil ofis olarak kullanılabilir. Yemek masaları manzaralı bir çalışma masasına dönüştürülebilir ve kamp alanındaki piknik masaları, bir teslim tarihine yetişmeniz gerektiğinde size temiz hava ve ilham verebilir. Kamp yaptığınız yere bağlı olarak, WiFi, çalışma alanı, kamp alanları veya yerel kafeler gibi ortak alanlardan da yararlanabilirsiniz.

Airstream’inizde WiFi Bağlantısı 

WiFi, çoğu kamp alanı ve kafede ücretsiz veya çok düşük maliyetle kullanılabilen, ancak genellikle güvenilmez olan en ucuz seçenektir. Bu seçeneği kullanarak bağlanmayı seçerseniz, bir sonraki konumunuzdaki WiFi’nin ihtiyacınız olanı sağlayıp sağlamayacağını belirlemek için ödevinizi önceden yapın.

Airstream’inizde Çalışırken Hücresel Bağlantı

Genel olarak güvenilir ve uygun fiyatlı, esnek bir seçenek olduğu için hücresel bağlantı en popüler olanıdır. Telefonunuzdan bir ortak erişim noktası aracılığıyla bağlanmayı, harici bir antenden destek alan bir tak-çalıştır mobil erişim noktası satın almayı, yerleşik bir hücresel yönlendirici veya hücresel güçlendirici kullanmayı seçebilirsiniz. Birçok Airstreamer, hücresel bağlantı seçeneklerini keşfetmek için mevcut mobil servis sağlayıcılarını kullanır.

Airstream’de Uydu Bağlantısı

Uydu ile bağlantı, gökyüzünü net bir şekilde görebileceğiniz her yerde hizmet verdiği için daha uzak yerlerde kamp yapanlar için harika bir seçenektir. Bu seçenek pahalıdır ve genellikle düşük bir bant genişliği sunar, ancak güvenilirdir.

Airstreamerlar İçin Her Yerden Çalışma İpuçları

 İşlerini yolda yapmak isteyenler için, bağlanmayı ve çalışmayı sorunsuz ve keyifli bir deneyim haline getirmeye yönelik birkaç ipucu daha burada.

Her zaman bir bağlantı yedeğiniz olsun. WiFi’nin kesildiği, hücresel hizmetinizin yetersiz olduğu veya uydu bağlantısı için gökyüzünü net bir şekilde göremediğiniz zamanlar için başka bir bağlantı seçeneğiniz olsun. Her ihtimale karşı hazırlıklı olun ve bir B planınız yapın.

Dikkat dağıtıcı unsurları mümkün olduğunca ortadan kaldırın. Airstream’inizden telefon veya görüntülü arama toplantıları alacaksanız, bu özellikle önemlidir. İş seyahati maceranızın destansı olduğunu bilseniz de okyanusun gürültüsü veya arka planda havlayan köpeklerin senfonisi yüzünden sizi duyamayan meslektaşlarınız bundan pek etkilenmeyebilir.

Hepimiz ‘sıkı çalış, sıkı oyna’ ifadesini duyduk ama aynı zamanda kişisel bakımın önemini de öğrendik. Yapacak çok işiniz varsa, günlerinizi buna göre planlayarak kendinizi başarıya hazırlayın. Örneğin, büyük bir toplantıdan hemen önce 20 km’lik zorlu bir dağ bisikleti gezisine çıkıp kendinizi yormayın. Ancak, çalışan bir göçebe olmanın avantajlarından yararlanamayacak kadar çok çalışmayın. Sizin için doğru dengeyi bulmak için deney yapın.

Yapabiliyorsanız, deneyiminizi kaydedin. İyi ve kötü deneyimlerinizi paylaşarak bir Airstream’den uzaktan çalışmayı düşünen diğer kişileri teşvik edin.

Dijital Göçebeler İçin Harika Mobil Uygulamalar

Bu uygulamalar, etkin noktaları keşfetmenize ve internet hızlarını test etmenize yardımcı olacak.

Wi-Fi Map

Bu uygulama, yolda çalışanlar için harika bir kaynak. Oturum açmak için gereken şifrelerle birlikte yaklaşık 100 milyon Wi-Fi noktasının bir listesini sağlar. Kullanıcıların yaptığı incelemeler, taahhütte bulunmadan önce ne bekleyeceğinizi bilmenizi sağlar.

iOS ve Android'de mevcuttur.

iOS ve Android’de mevcuttur.

Speedtest

İnterneti yavaş olan bir kafede bir sayfanın yüklenmesini beklemek kadar sinir bozucu bir şey yoktur. Bu durum, özellikle işinizi halletmeye çalıştığınızda daha can sıkıcı bir hal alır. İlk kahvenizi almadan önce, işi bitirmek için gereken indirme ve yükleme hızlarına sahip olduğunuzdan emin olmak için bu uygulamayla bir kafenin hızını kontrol edin.

iOS ve Android’de mevcuttur.

OpenSignal

Bir hücre sinyalini nerede kaybedebileceğinizi bilmek hazırlanmanıza olanak tanır. OpenSignal konuma (çevreniz veya hedefiniz) ve cep telefonu operatörünüze göre arama yaparak sinyal alanlarını tanımıza yardımcı olur.

iOS ve Android’de mevcuttur.