“Değişiklik yapmayalım,
  sadece iyileştirmeler yapalım.”

Wally M. Byam bu ilkeyi ilk kez 1929’da satın aldığı bir Ford Model T’ye uyguladı. Eşi ile çıktığı bir kampta Model T şasisi üzerine çadır mekanizması kurarak on yıllar sürecek bir kültün temelini attı. Wally’nin yaptığı iyileştirmelerle şasi üzerindeki çadır, yerini gözyaşı damlası şeklinde bir barınağa bıraktı. Ortaya çıkan araç Wally’nin komşuları da dahil olmak üzere pek çok gezginin dikkatini çekecekti.

Bunu iyi bir fırsat olarak değerlendiren Wally 1931’de Airstream rüyasının doğumunun gerçekleşeceği California, Curley City’de ilk fabrikasını kurdu. Tamamlanan ilk karavanlar 1932 yılında satışa hazırdı. Ancak Büyük Buhran ve ardından gelen 2. Dünya Savaşı Wally ve Airstream için zorlu bir dönemin başlangıcıydı.

2. Dünya Savaşı boyunca alüminyum bulmanın zor olması ve Amerikan hükümetinin seyahat araçlarının yalnızca savaş çabalarının bir parçası olarak yapılabileceğini duyurmasıyla Wally, Airstream üretimine bir süre ara verdi. Bu süre içerisinde havacılık sektöründe faaliyet gösteren Curtis Wright Industries’de mühendis olarak görev aldı. 1947 yılında fikir ayrılıkları nedeniyle buradaki görevinden ayrılarak edindiği yeni tecrübelerle ve aklındaki yeni fikirlerle Airstream Trailer Inc.’ı kurdu.

Wally bugünden sonra sadece bir ürün değil yeni bir yaşam tarzı üretmeye odaklandı. Bu yaşam tarzını tüm dünyaya yaymak üzere Orta Amerika’dan Avrupa’ya, Cape Town’dan Kahire’ye pek çok Airstreamer’la birlikte seyahatler düzenledi. Geziler sayesinde Airstream’in ünü kulaktan kulağa yayılarak bir efsaneye dönüştü.

Günümüzde bir fenomen haline gelen Airstream yaşam tarzının arkasında özgürlük ve bağımsızlık tutkusuyla kendini ve dünyayı keşfetmek yatıyor. Airstream onlarca yıldır bu yolda insanlara cesaret aşılıyor, ilham veriyor. Bu konudaki bariz başarısının sırrı ise onun sade ve ikonik tasarımında kendini açığa çıkarıyor; görünümüyle köklü bir topluluğun değerli bir parçası olarak hissettirirken sahibine kendi eşsiz karakterini yansıtma fırsatı veriyor.

Airstream Ailesine Katılın

Yeni ürün tanıtımları, model güncellemeleri, videolar, bloglar ve daha fazlasını içeren Airstream aylık bültenlerine kaydolun.