Airstream artık Türkiye’de! | marie claire

TurMobil, Amerikan rüyası ‘ikonik’ karavan markası Airstream’in Türkiye distribütörü oldu. Airstream, karavan endüstrisinde bir ikon haline gelen 1931 yılında Wally Byam tarafından kurulmuş olup, 92 yıllık köklü bir şirket. Airstream, karayoluyla seyahatin daha konforlu, pratik ve güzel olabileceği fikri üzerine kuruldu. Bu fikir, şirketin bugün yaptığı her tasarım kararını yönlendiren aynı düşünceyi taşımakta.

Her bir efsanevi ikonik karavanın yapımı için 350 saatlik bir süre ve 3.000 adet perçin kullanılıyor. Airstream, bu üretim sürecinin en kolay yol değil, doğru yol olduğunu düşünerek el işçiliği ile Jackson Center, Ohio, ABD’de tamamen el yapımı olarak üretilmekte. Bu vizyon ile üretilen ve adeta zamana meydan okuyan karavanların birçoğu 70 yılı aşkın süredir Amerika’da sahipleri tarafından halen kullanılmakta. Gümüş renkli ikonik dış tasarımlarıyla tanınan Airstream karavanları, kaliteli işçilikleri, geniş iç mekanları ve sadece Airstream karavanlara özel ön tarafta yer alan panaromik cam tasarımı ile dikkat çekiyor. Ev konforundaki iç tasarımları, yerleşik bir mutfak, oturma alanı, yatak odası ve tuvalet/banyo gibi temel düzenlemeleri içeriyor. Ayrıca, Airstream karavanları modern ve minimalist bir tarz sunarak eşyaların düzenli ve ev konforunda saklanmasına olanak sağlıyor.

1971 yılında kurulan Tur Oto Aş. ve Mutlu Ailesi’nin 52 yıllık deneyimiyle 20 yıl önce faaliyete geçen TurMobil, kısa-uzun dönem araç kiralamadan, transfer hizmetlerine, ilk online karavan kiralama hizmetinden ve rudder&moor markası ile tekne kiralamaya kadar hizmet çeşitliliğini sürekli olarak genişletmeye devam etmekte. TurMobil, bu köklü markanın Türkiye distribütörü olarak, müşterilerine Airstream ile yollarda olmanın konforunu, macerayı ve izole bir yaşamı seyahat tutkunlarına yaşatmayı hedeflemekte. TurMobil, eylül ayından itibaren, Airstream’in Avrupa için ürettiği 534, 684 ve 25IB modellerini Türkiye’ye getirerek bu karavanları Ankara ve İstanbul showroomlarında sergileyecek.

 

Airstream 534, serinin en kullanışlı ve kompakt karavanı olup arka kısımda sabit bir yatak ve ön tarafta ikinci bir çift kişilik yatağa dönüşebilen bir ‘wraparound’ ön salon sunmakta. Standart ekipmanlar arasında bir buzdolabıyla donatılmış tam donanımlı bir mutfak, 3 ocaklı ocak ve bir fırın ve wc/banyosu bulunmakta. Standart olarak programlanabilir merkezi ısıtma, harici sıcaklıklarda bile -20°C’ye kadar konforlu bir ısınma sağlar ve opsiyonel kliması ile, yaz aylarında konforlu bir sıcaklık aralığı sağlar.

Airstream 684 ise, Airstream Europe serisinin en üst düzey karavanı. 6.8 metrelik bir gövde uzunluğuna sahip olup dört kişiye kadar geniş bir alan sunmakta. Duş kabinli ve tuvaletli banyo, ısıtmalı el havlusu tutucuları ve aydınlatmalı tıraş ve makyaj aynası gibi birçok detayıyla etkileyici. Muhteşem iç tasarımı, en modern teknolojiyi, yüksek kaliteli malzemeleri ve mükemmel kullanım için düşünülmüş ayrıntılı çözümleri içermekte. Standart mutfak, üç ocaklı bir ocak, dondurucu bölmesi olan bir buzdolabı, mikrodalga fırın ve emiş ünitesi ile donatılmıştır. Airstream 684, Alde merkezi ısıtma sistemi sayesinde tüm modellerde olduğu gibi konforlu bir sıcaklık sağlar. Renkli LED kontrol paneli, her zaman güncel bilgileri sunarak, örneğin temiz su temini, pil şarj seviyesi ve enerji tüketimi gibi en önemli fonksiyonlar hakkında bilgi sağlar.

Airstream 25IB ise Amerikan tarzını Avrupa teknolojisiyle birleştirerek 684’e çok benzer ve aynı ebatlarda heyecan verici bir Karavan konsepti sunmakta. 25IB’nin iç mekanı sadece 17 metrekarelik yaşam alanında oluşturulabilen bir mekan hissini yaşatmakta ve sıcak kahverengi ve bej ahşap tonlarının hafif yüzeyleri, dokulu vinil bir zeminle birleşerek lüks ve huzur veren bir atmosfer yaratmakta.

TurMobil Yönetim Kurulu Başkanı Turan Mutlu, “TurMobil olarak Airstream gibi dünyaca ünlü 92 yıllık bir markanın Türkiye distribütörü olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Airstream karavanları, nesilden nesile kullanılabilecek alüminyum gövdeleri ve zamansız ikonik tasarımlarıyla konforu birleştirerek eşsiz ve nesiller boyu sürdürülebilir bir deneyime aracılık etmekte. Yüksek kalite, zarafet ve işlevselliği bir araya getiren Airstream karavanları seyahat etmek, izole bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin yanı sıra tiny houselara alternatif arayanlar için de benzersiz bir yaşam tarzı sunmaktadır.” şeklinde konuştu.

Kaynak: https://www.marieclaire.com.tr/airstream-artik-turkiyede/